Elektro galvaniz Kaplama

Fiyat 100 TL
İlan No 596
İlan Tarihi 26 Kasım 2015
Ülke Türkiye
Şehir İstanbul (Avrupa)

Elektro galvaniz kaplama; kimyasal alaşımlarla çinko anottan koparmış olduğu eriyiği katot üzerindeki malzemeye yapıştırarak galvanizlenen malzemeye kısmen de olsa sertlik kazandıran parlak görünümlü kimyasal bir malzemedir. Kaplama kalınlığı 8-12 µ’dur. Aynı zamanda istenirse kaplama kalınlığı kontrol edilebilir. Kaplanan çelik yüzey boyunca elektrik yükünü arttırarak veya hızını yavaşlatarak, kaplama kalınlığı arttırılabilir. Elektro galvaniz ince bir kaplama olup güçlü bir koruma sağlar.
KULLANIM ALANLARI

Otomotiv :

Dış yüzey ve iç yüzey otomotiv parçalarının üretiminde özellikle kaynak kabiliyetinin iyi olması dolayısıyla kullanılmaktadır.

Beyaz Eşya:

Çamaşır makinesi, kurutucu, bulaşık makinesi,fırın, mikrodalga, buzdolabı ve küçük ev aletleri yapımında korozyon dayanımı ve boya tutuculuk özellikleri ile tercih edilmektedir.

Elektronik Eşya:

Bilgisayar, DVD, Receiver, Müzik Sistemleri, Plazma-LCD Televizyon gibi elektronik aletlerde yüzey kalitesi ve korozyon dayanımı dolayısıyla kullanılmaktadır

Çelik Eşya (Mobilya):

Çelik dolap, raf, elektrik kabini gibi çelik eşya yapımında kullanılmaktadır.

Diğer:

Klima, Yol işaret tabelaları, elektrik motorları, oyuncak ve yapı malzemeleri üretimi alanlarında da kullanılmaktadır.

Elektro Galvaniz Kaplamalı paslanmaz flanş,bisiklet parkı,köşebent,profil,c profil,u profil,npı,npu,civata,gijon,vida,cnc lazer kesim ferforje,elektrik direği borusu,forklift çatalı kılıfı,güvenlik bariyeri,polis barikatı,helezon koveyör yaprak,köprü,viyadük,kutu profil,kare profil,lama,yassi çelik,metal platform ızgara,sıvı yağ toplama küveti,tel kafes,totem tabela,tabela,çelik levha,tel kafes,çöp konteyneri,heykel,mimari,inşa yapılmaktadır