SICAK DALDIRMA GALVANİZ KAPLAMALI CİVATA GİJON VİDA SOMUN

Fiyat 100 TL
İlan No 578
İlan Tarihi 26 Kasım 2015
Ülke Türkiye
Şehir İstanbul (Avrupa)

Gijon, diğer adıyla tij çubuğu; inşaat sektöründe ve yüksek gerilim direklerinde bağlantı elemanı olarak kullanılan ve boyu bir metreden daha uzun olan saplamalara verilen genel addır. Standart olarak M4 den M16 ya kadar üretimi yapılan bu tijler, özel istek durumunda daha büyükleri de imal edilir.

Somun : cıvata veya saplama ile beraber kullanılan, ana sökülebilir bağlantı elemanlarından biridir. Temel olarak, ortasında kılavuz çekilmiş (vida açılmış) bir delik olan basit bir parçadır.Çeşitli Boyutlarda Paslanmaz galvanizli olarak üretilebilmektedir.

Civata : çok ufak bir ürün olmasına rağmen dünyadaki en büyük cisimleri birbirine bağlayan araçtır. Uçaklar, gemiler, tanklar bu örneklerden sadece bazılarıdır. Bu ürünün çok fazla çeşidi olmakla beraber özel civata ile ihtiyaca yönelik üretimde yapılbilmektedir.Birçok firma hırdavat sektöründeki ticari faaliyetleriyle bu sektörü desteklemektedir.

Firmamız "özel civata" imalatı yapmaktadır. Sizin belirlediğiniz ölçülerde ve şekilde "özel civata" imalatı yapıyoruz

Vida : Vida, esas itibarı ile, silindirik bir mil üzerine vida profili adı verilen diş şeklinin helis eğrisi boyunca sarılması ile meydana gelir. Helis eğrisi, uzun dik kenarı, üzerine sarılacağı silindirin taban çevresine eşit olan bir dik üçgenin hipotenüsünün, silindir üzerine sarılışı sırasında oluşturduğu eğridir. Dik üçgenin kısa kenarı ise vidanın adımını göstermektedir ve helisin silindir yüzeyini bir defa dolanışındaki ilerleme miktarı olarak tanımlanabilir.
Helisin silindir üzerine sarılma yönüne göre, sağ ve sol vidalar oluşur. Silindire sarılan helis birden fazla ise vida, helis sayısına göre iki, üç, vb. ağızlı vida olarak adlandırılır. Çoğunlukta kullanılan vidalar sağ vidalardır; saat ibresi yönünde takılır, saat ibresinin tersi yönünde sökülürler. Daha nadir kullanılan sol vidalar için ise takılma-sökülme yönleri bunun tam tersidir.