Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamalı Forklift Çatalı Uzatma Kılıfı

Fiyat 100 TL
İlan No 581
İlan Tarihi 26 Kasım 2015
Ülke Türkiye
Şehir İstanbul (Avrupa)

Forklift ; ağır yükleri çatalları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak, kaldırmak ve istif etmek için kullanılır.
Forkliftlerin elle hareket ettirilebilen küçük modelleri olduğu kadar büyük ve motorlu olan modelleri de vardır. 1 tondan 90 tona kadar kapasiteli olabilirler. Açık alanlarda kullanım için dizel motorlu, Benzin motorlu veLPG motorlu tipleri ve kapalı alanlarda kullanım için AC ve DC akımla çalışabilen elektrik motorlu akü ile çalışan tipleri vardır.

Forklift türü iş makineleri yük kaldırma kapasiteleri 1 ila 40 ton arasında değişmektedir. Genellikle yük kaldırma yükseklikleri 3-4 metredir. Özel amaçla asansör sistemlerinde yapılan değişikliklerle 9 metre yüksekliğe kadar yük kaldırabilirler. Şişme ve dolgu lastikli olur. Direksiyon donanımı arka tekerleklere müdahale eder. Dönme işlemi arka tekerlekler tarafından yapılır.

Forkliftlerin çatalları genellikle 1.000 mm veya 1.2000 m uzunluğundadır.Bu forklift çatal ölçüleri standart palet yükleri kaldırmak için yeterlidir.Bazı yüklerin boyutları nedeniyle standart ölçüler dısında özel paletler üretilmektedir, Böyle durumlarda yükün standart çatallar ile kaldırılması riskli olabilir.Bu yüzden daha uzun bir çatal kullanmanız gerekebilir.Sağlam ve Paslanmaz yapısı ile KARMA METAL forklift çatalı uzatma ataşmanı alanında kendin ispalamış bir üründür.Firmamızda yapılan sıcak daldırma galvaniz kaplamalı forklift çatalı uzatma kılıfı sayesinde ürünü uzun yıllar korozyona uğramadan kullabilirsiniz