Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamalı Lama Yassı Çelik

Fiyat 100 TL
İlan No 586
İlan Tarihi 26 Kasım 2015
Ülke Türkiye
Şehir İstanbul (Avrupa)

Lama Yassı Çelik ; Uzunluk eksenine dik kesitleri dikdörtgen olan, sıcak haddelenmiş çelik malzemedir.

Sıcak Haddelenmiş Yassı Çelik Ürünler
Sürekli döküm yöntemiyle üretilen dikdörtgen kesitli yarı ürünün (slab), belirli bir sıcaklıkta haddelenmesiyle elde edilen yassı çelik ürünler.
- Rulo ya da rulodan sac: Kalınlıkları 1.20-25.00 mm arasında değişen rulo ürünler veya rulodan boya kesilmiş/dilinmiş sac ürünler.
- Levha: Kalınlıkları 6.00 - 200.00 mm ve genişlikleri 1000-3600 mm arasında olan ürünler.
Soğuk Haddelenmiş Yassı Çelik Ürünler

Sıcak haddelenmiş yassı çeliklerin, soğuk haddelenmesiyle üretilen ve kalınlıkları 0.20-2.00 mm aralığında değişen rulo veya sac şeklindeki yassı çelik ürünler.
sıcak daldirma galvaniz kaplamalı yassı çelikler, soğuk haddelenmiş metalin sıcak daldırma aşaması sonucunda her iki yüzeyinin de çinko tabakasıyla kaplanması sonucu üretilir. Çelik yüzeyinde çinko kaplamanın oluşturulmasının ardından indüksiyon ile ısıtma sonucunda, ara yüzeydeki kaplamanın çinko demir alaşım tabakasına dönüştürülmesiyle birlikte sıcak daldirma galvanizli yassı çelikler üretilir.
Atmosfere açık alanlarda, malzemede oluşacak korozyonu engellemeye ve malzeme ömrünü artırmaya yönelik yapılan bu kaplama işlemiyle üretilen galvanizlenmiş malzemeler, özellikle otomotiv sektörü ve dış yüzey kaplama yapan sektörlerin en önemli girdisini oluşturur.
Galvanize / galvanile çelikler, kromatlama ve/veya yağlamayla pasif hale getirilerek yüzeyde oluşturulan çinko kaplamanın korunması sağlanır. Galvanizlenmiş malzemelerin yüzey kaliteleri, uluslararası standartlar baz alınarak A, B ve C yüzey olmak üzere 3 farklı yüzey kalitesinde üretilir.